Insanity Center
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Insanity Center

.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Guess what? I was wrong.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Charlotte Huston

Charlotte Huston


Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyJoi Apr 19, 2012 9:24 pm

Nu se trezea niciodata la timp, mai ales cand trebuia sa mearga la ore, si ziua aceea nu era deloc o exceptie. Incepeau orele de la opt, insa se facuse deja opt si jumatate, iar ea nu se clintea din loc.
Avea patura pe cap, asa cum o tinea mereu, si isi picioarele apropiate de piept. Auzi un sunet scos probabil de o masina, si isi deschise cu greu ochii, ii era somn, foarte somn, probabil nu ar fi trebuit sa se uite la filmul acela de groaza, apoi sa stea treaza pana la rasaritul soarelui, deoarece i-a fost frica sa nu i se intample ceva identic cu filmul. Uneori se comporta ca un copil mic, si nu putea nega asta, era ceva esential pentru ea.
Se ridica incet din pat, insa nu a apucat sa stea mai mult de trei secunde in picioare caci a alunecat inapoi.
-Ouch! a spus strangand ochii. S-a ridicat din nou, fiind total ametita si adormita, a privit spre ceasul digital de pe noptiera si si-a frecat ochii, cu pumnii, precum un copil mic. Nu a vazut prea bine ceasul din cauza oboselii, asa ca s-a apropiat. Cand a observat cat era ceasul a marit ochii si a fugit spre baie, insa nu a ajuns asa cum spera ea, caci a alunecat pe un prosop si a cazut .
-Ziua asta a inceput destul de prost. a constata aceasta asezandu-se in stil turcesc. Se bosumfla. Nu voia sa mai mearga nicaieri, probabil aveau s-o certe profesorii toata ziua, si sa nu mai vorbim de elevii de aici, ii era frica de ei, nu erau chiar la asteptarile ei. Ofta si se ridica de jos indreptandu-se incet spre bucatarie, avea sa-i spuna directorului, daca intreba, ca a fost bolnava, inventa ea ceva. Nu prea-i statea in fire sa nu mearga la ore, deobicei era prima si avea cea mai buna dispozitie dintre toti elevii, insa stia ca ziua aceea avea sa fie groaznica si nu voia sa agraveze situatia.
Sus In jos
Kim Joshua Daniell
Admin
Kim Joshua Daniell


Mesaje : 28
Data de înscriere : 16/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyDum Apr 22, 2012 7:48 am

Ura cand avea el de facuyt pe baby-sitteru. Trebuia sa mearga de la usa la usa cu un tabel stupid in mana si un pix si sa vada daca elevi au plecat la ore. Nu putea pur si simplu tatal lui sa puna un profesor?Un supraveghetor?
Isi dadu ochii peste cap si urca lenes pana la primul etaj. Trebuia sa parcurga coridorul lung si aproape intunec pana la prima usa din capat. Ajuns in fata ei batu de doua ori si isi scose pixul din buzunarul blugi asteptand.
La ora asta nu avea cum sa fie vreun elev prin casa ... deobicei toti erau la ore , numai el trebuia sa faca pe desteptul prin toate camerele pentru a vedea daca nu cumva vreunu nu plecase sau nu uitase sa se mai trezeasca.
Se sprijini de peretele rece privind in sus pe tavan apoi privirile ii cobora mai injos la tabloul oricbil de pe perete. Nu prea stia bine ce reprezenta dar erau mai multe culori amestecate intr`un soi de ciclion elenistic. Nu era el niciodata cu arta . Ofta scurt batand pentru a treia oara asteptand . Daca nu raspundea avea sa plece deoarece era clar ca nu era acasa si era la ore.
Sus In jos
https://insanity-center.forumgratuit.ro
Charlotte Huston

Charlotte Huston


Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyDum Apr 22, 2012 8:46 am

Tresari cand auzi sunetul in usa si se lasa usor in jos bagandu-se sub masa.
-Asta e, au trimis politia peste mine, mascatii, vor sa ma tarasca la scoala cu forta, o sa mor, e clar. a spus incet cu o voce de copil mic. Cand auzi din nou sunetul provocat in usa se ridica,uitand complet ca este sub masa, sunetul provocat de contactul capului sau cu suprafata de lemn a fost destul de mare. Isi simtea capul vibrand.
-Ouch! a tipat ducandu-si mana la cap. Iesi de sub masa si , vrand sa se razbune, dadu cu piciorul in ea, insa asta ii cauza alta durere. Da, avea deja o zi proasta. Incepu sa sara intr-un picior tinandu-se cu mana de celalalt. Intarziase, aluneca-se, o durea capul si piciorul, ziua aceea avea sa fie cea mai "perfecta". Acum trebuia sa raspuna, sigur persoana aceea auzise tot, deci nu putea sa fie nepoliticoasa, nu-i statea in fire. Se indrepta intr-un picior spre usa si cand ajunse, il puse si pe celalalt jos, isi aranja bluza de pijama si deschise usa incercand sa zambeasca.
-Da? intreba analizandu-l putin pe baiat. O durea capul ingrozitor si nici nu se mira daca urma sa aiba amnezie.
Sus In jos
Kim Joshua Daniell
Admin
Kim Joshua Daniell


Mesaje : 28
Data de înscriere : 16/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyDum Apr 22, 2012 8:23 pm

Incepu sa se joace cu pixul plictisit. Singura fiinta vie care era pe coridorul acela era el. Inghiti in sec plictisit ridicandu`se de pe perete dand sa plece dar auzi usa deschizandu`se.
"Deci nu a plecat la ore... se gandii el intorcandu`se cu fata catre domnisoara ce ii deschisese usa. Isi lua o atitudine dura incercand sa o "sperie" pe fata.O privi lung apoi spuse:
-Am venit sa vad daca ai chiulit de la prima ora sau esti acasa . Si daca esti acasa din ce motiv... spuse pe un ton calm aratand catre tabelul c il avea in mana. Era curios ce avea sa ii spuna fata . Ca nu auzise ceasul? Ca aseara avusese ceva foarte important de facut si pierduse notiunea timpului? Ca era bolnava? De obicei motivile astea ii apareau lui cel mai des si colegii se rugau de el sa nu ii scrie pe tabel si chestii de astea.
Sus In jos
https://insanity-center.forumgratuit.ro
Charlotte Huston

Charlotte Huston


Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyLun Apr 23, 2012 4:00 am

Il asculta cu atentie, ridicand o spranceana, asta trebuia s-o sperie, eh... daca tot incerca asta, trebuia sa-i respecte efortul si sa se prefaca speriata sau...sa fie doar ea.
-Nu sunt acasa. a spus zambind usor chinuit, din fraza baiatului ea intelegea ca avea intr-un fel de ales si pe asta a ales-o.
-Asta e o holograma. a spus incercand sa bage mana prin usa, amintindu-si mai apoi ca nu e. Zambi larg privindu-l. Apoi lasa capul in jos putin bosumflata.
-Okay, azi e cea mai ghinionista zi din viata mea, deci poti sa ma treci ca am chiulit ca nu ies din camera nici daca aduci mascatii. si-a incrucisat mainile la piept dand hotarata din cap, nu era chiar asa hotarata, dar incerca si ea sa para macar, nu se mira daca avea sa-i cada un elefant in cap cand statea in banca.
Sus In jos
Kim Joshua Daniell
Admin
Kim Joshua Daniell


Mesaje : 28
Data de înscriere : 16/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyLun Apr 23, 2012 1:22 pm

Se rezema de tocul usii incrucisandu`si la randul sau bratele la piept. O privea si o asculta . Acuma era randul lui sa vorbeasca.Chicotii slab apoi spuse :
-Interesant. Iti dai seama ca daca te scriu ca ai chiulit maine directorul o sa te ia... cum sa spun...la suturi in fund ?O sa te intrebe unde ai fost si ce ai facut iar daca tu o sa ii zici ca ai fost acasa eu pic apoi la datorie. zise pe un ton neutru privind`o ridicandu`si o spranceana.
Intelesese si nici nu avea chef sa o scoata din casa cu forta , nu putea face lucru acesta , dar daca se afla ca ea era totusi in camera ei el avea sa pice in fata directorului si nu prea ii placea cand acesta il lua la bani marunti.
Sus In jos
https://insanity-center.forumgratuit.ro
Charlotte Huston

Charlotte Huston


Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyLun Apr 23, 2012 4:50 pm

Da, si asta era logic, foarte logic. Isi duse degetul aratator pe buze privind spre tavan ganditoare, gasea ea ceva, era destul de buna, chiar daca nu folosea des scuze, acum chiar avea nevoie, daca iesea din casa, probabil aveau sa i se intample numai lucruri rele, daca o calca o masina? Sau mai rau, daca o facea de ras un copil mic? Nu, nu, nu! Trebuia sa se gandeasca la ceva care sa fie in favoarea ei, dar si a baiatului, nu chiar in favoarea lui , el nu avea nici o treaba ca ea nu putea sa mearga la scoala.
-Stiu! spuse fericita si sari usor in sus. Stia ca poate parea ciudata, dar nu-i pasa, se invatase cu asta, si-i placea sa fie asa cum era.
-Nu o sa afle unde am fost pentru ca o sa-i spun ca m-am ratacit prin oras, vezi? Nici eu n-o sa am probleme, nici tu, practic la ora asta nu eram in camera. a dat sigura pe ea din cap, nu avea sa iasa din camera, dar nu strica sa minta si ea din cand in cand, era prea sincera, trebuia sa se salveze cumva, nu?
-Dar cum sa stii tu daca sunt la scoala sau nu? Pune si tu acolo ca nu sunt in camera si ii explic eu mai tarziu, daca ma intreaba. zambi privindu-l. Ea nu se gandise ca probabil baiatul nu avea chef de negociere, dar cand ii veni asta in minte il privi rugator.
-Te rog? Iti raman datoare cu o ciocolata? zambi larg, spera sa mearga, desi nu erau sanse.
Sus In jos
Kim Joshua Daniell
Admin
Kim Joshua Daniell


Mesaje : 28
Data de înscriere : 16/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyLun Apr 23, 2012 8:09 pm

O privii ncruntat incercand sa para serios. Aproape mototolise tabelu acela nenorocit , defapt uitase complet de el . si duse mana la par ciufulindu`l usor scapand pixul pe jos. Isi dadu ochii peste cap , se apleca si ridica pixul fixand`o cu privirea pe fata.
-Uite , in oras numai dupa ora 16:30 poti iesi , defapt stii ce? Fac ce vrei , te scriu cum vrei .... spuse putin exasperat .
Obosise sa se lupte cu elevi si sa ceara el explicatii , de ce naiba nu trimitea tatal lui un nenorocit de profesor ca sa verifice toata treaba asta ? Ce nu ar fi dat sa fie din nou elev.
-Numele.... spuse aruncandu`si privire pe tabelul mototolit cercetand dupa patratul cu etajul unu. Isi trecu limba peste buza inferioara privind incruntat tabelul pana cand intr`un final gasise patratelul. Isi ridica privirea catre fata asteptand sa ii spuna numele sa o poata trece .
Sus In jos
https://insanity-center.forumgratuit.ro
Charlotte Huston

Charlotte Huston


Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptyMier Apr 25, 2012 5:31 pm

Nu prea gandise la tot pe loc, nu? Neah, nu era genul asta de persoana, ii veneau idei stupide, si momentul asta era un exemplu foarte bun. Nu voia sa-l mai streseze pe baiat, oricum nu prea parea multumit de "slujba" lui. L-ar fi ajutat daca avea cum.
-Charlotte Huston. lasa capul in jos bosumflata, ziua aia era din ce in ce mai proasta, ofta, cum ii statea in fire.
-Nu ma pune absenta, ce obtiuni mai ai? Adica...ti-am raspuns, deci sunt aici, problema mea ca nu vreau sa ma duc la scoala, spune-i directorului sau ma rog, cine te intreaba ca nu ma vrut sa vin, e mai simplu, si vezi? nu patesti nimic. dadu simplu din umeri, probabil urma sa aiba probleme mari, dar mai bine sa fie certata si sa ia note mici, decat sa-i cada un stup de albine in cap in timp ce mergea spre scoala.
Sus In jos
Kim Joshua Daniell
Admin
Kim Joshua Daniell


Mesaje : 28
Data de înscriere : 16/04/2012

Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. EmptySam Apr 28, 2012 7:51 am

Ridica capul de la tabel si o privi incruntat si nedumerit . Tocmai spusese ca o trece cum vrea ea , nu avea sa o treaca absenta. Ridica o spranceana si incepu sa chicoteasca usor.
-Nu te pun absenta. spuse incercand sa o calmeze apoi se uita din nou pe tabel si ii cauta numele . Cand il gasi puse un plus la rubrica apoi o privi multumit.
Isi baga pixul in buzunar si tabelul il inadoi in doua tinandu`l tot in mana.Ce mai avea sa ii spuna?Probabil o facuse fericita , el scapase de alte batai de cap , deci povestea se sfrsea cu happy end.

-Absenta nu te`am pus , esti numa bine ! spuse zambind prieteneste batand`o usor cu palma pe umar , atat de usor ca parca numai o atinsese in fuga.
Sus In jos
https://insanity-center.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Guess what? I was wrong. Empty
MesajSubiect: Re: Guess what? I was wrong.   Guess what? I was wrong. Empty

Sus In jos
 
Guess what? I was wrong.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» It's so wrong to fall for you ...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Insanity Center :: Insanity Center. :: Camerele elevilor.-
Mergi direct la: